Pozvánka na výstavu obrazů
akademického malíře Jaroslava Polanského, kterou pořádá Klub patriotů společně s kulturní komisi ve staré škole Českého Herálce. Letos uplynulo 101 let od jeho narození v Moravském Herálci a 50 let od úmrtí. Připravovanou výstavou chceme vzdát hold tomuto malíři našeho regionu, jež na svých obrazech zvěčnil nejen partie rodné obce a přírodu v okolí, včetně polních prací i činnost s touto prací spojenou jako výmlaty o žních a podobně. Znal důvěrně svůj region, jeho obyvatele a všechny hospodářské práce a řemeslnou výrobu. Výběr z jeho prací bude zahájen
                                      8. srpna 2020 v 17 hodin a potrvá do 16. tohoto měsíce.
Zveme Vás a Vaše přátelé k prohlídce umělecké tvorby našeho rodáka. Připomenete si prostřednictvím jeho obrazů dnes již některá místa v naší obci zcela proměněná.