Dětský divadelní soubor Taky Divadlo vznikl v listopadu 2004 a působí pod Kulturní komisí obce Herálec. V současnosti divadelní soubor navštěvuje dvacet jedna dětí ve věku pět až 15 let.

 

První představení dětského divadla byla osobitě podaná pohádka O veliké řepě, která vtipně a celkem pravdivě poukazovala na poměry v naší obci. Pohádce předcházelo vystoupení dětského folklórního souboru Vysočánek z Hlinska.

V květnu 2005 děti zorganizovaly pro své spolužáky soutěž s názvem Báseň pro maminku. Při příležitosti Dne matek pak v Kulturním domě vylosovaly nejlepší básničky a ty odměnily hodnotnými dárky, které do soutěže věnovali naši nejmilejší sponzoři, za což jim touto cestou ještě jednou děkujeme. Akci, které předcházelo skvělé vystoupení předškoláků a žáků ZŠ Herálec pak ukončila repríza naší, poněkud netradiční, pohádky.

Jaro 2006 je ve znamení nacvičování pásma Přišlo jaro do vsi, ve kterém budou děti vyhánět letošní nekonečnou zimu za pomoci písniček, tanců a velikonočních koled. Vystoupení je plánované na 23. dubna a jeho součástí bude vynesení Moreny a její puštění po vodě.

 

Protože je Taky Divadlo naprosto nezisková skupinka amatérů vedená místními maminkami, chtěli bychom požádat každého, kdo by rád podpořil naši činnost, o sponzorský dar, ať už ve formě finační nebo po předchozí dohodě i věcné. Samozřejmostí je uvedení na seznam sponzorů, v případě podnikatelů a firem možnost reklamy na akcích pořádaných kulturní komisí, na vývěsce u obchodního střediska, případně v Heráleckém zpravodaji. Pro stálé partnery je předem vyhrazeno místo na webových stránkách obce.

Kontakty

Kontaktní osoba – Jiří Gregor, předseda kulturní komise (tel. 604 926 978)

Vedoucí souboru – Petra Vaisová (tel. 723 808 848)